nowyporządekinwestowania.pl
Tylko najwytrwalsi się obdoją...    Nowy Porządek Inwestowania Pl

Poczta Polska przestawia się na obsługę e-handlu

By niko_kipas at 2019-10-21 • 1 kolekcjonuje • 1981 odwiedzeń strony

Polska to jeden z najszybciej rosnących rynków e-commerce, co pociąga za sobą równie dynamiczny wzrost rynku przesyłek. Według szacunków Poczty Polskiej w 2023 roku jego wartość wzrośnie prawie dwukrotnie do poziomu 12 mld zł, a operatorzy obsłużą już ok. 850 mln paczek. Spółka chce być beneficjentem tego wzrostu i z tradycyjnego operatora pocztowego przestawić się na obsługę e-commerce.


Link do artykułu

5 Odpowiedzi | Ostatnia aktualizacja: 2020-02-18
2019-10-21   #1

w zeszły miesiącu byłem na konferencji organizowanej przez jednego z moich klientów. Wg ich przezentacji i szacunków w 2025 roku ponad 70% ogólnej sprzedży będzie się odbywać przez internet. Poczta obiera jak najbardziej słuszny kierunek :) tak naprawdę, kto się nie dostosuje do tego trendu ten umrze śmiercią naturalną...

2019-10-21   #2

To dopiero się rozwija, wszystkie technologie pozwolą usprawnić logistykę, bezpieczeństwo oraz wygodę.

Cała infrastruktura się rozwija i jest to dobrze przemyślany ruch przez Rząd, chodzi o tranzyt międzykontynentalny. Bez tych technologii nie było to możeliwe, chodzby ze względów logistycznych.

2020-02-18   #3

http://biznes.pap.pl/pl/news/search/info/35316770,datawalk-sa-(4-2020)-zawarcie-umowy-na-wdrozenie-datawalk-w-pkn-orlen-s-a--signing-agreement-for-implementation-of-datawalk-in-pkn-orlen-s-a-

"Zarząd DataWalk S.A. z siedzibą we Wrocławiu (“Spółka”, “Emitent”), informuje, że w dniu dzisiejszym została zawarta umowa pomiędzy Emitentem i Polskim Koncernem Naftowym Orlen S.A. z siedzibą w Płocku („Klient”), której celem jest sprzedaż i wdrożenie licencji wieczystej („Projekt”) oraz pełne produkcyjne wykorzystanie platformy DataWalk w zakresie związanym z przeciwdziałaniem nadużyciom.

Projekt z Klientem jest potwierdzeniem realizacji przyjętej przez Emitenta strategii, otwiera również perspektywę współpracy z kolejnymi podmiotami porównywalnej skali z sektora komercyjnego w zakresie podobnych zastosowań.

Zarząd Spółki uznał fakt zawarcia umowy za informację poufną, ponieważ istnieją przesłanki, że współpraca z Klientem może mieć pozytywny wpływ na przyszłą sytuację gospodarczą, finansową oraz pozycję konkurencyjną Grupy Kapitałowej Emitenta."

2020-02-18   #4

Wszystko się zgadza - kierunek rozwoju właściwy tylko akurat w przypadku tej spólki wydaje się, że kurs jest "nieco" przeszacowany. Od 3 lat (tyle spr.) dość spore straty i niewiedzieć skąd, aż tak wysoka kapitalizacja? musze trochę więcej poczytać ale chyba lepiej zainwestować w podobną spke, której kurs jest jeszcze mocno w tyle. 

2020-02-18   #5

odpowiedź na #4 @anakon :

Nie daj się zwieść pozorom. Raczej radzę poczytać ogólnie o kreatywnej księgowości, bo w tym szkopuł. Logiczne że w tym okresie nie pokazują kart.

Wymaga zalogowania się

Loading...