nowyporządekinwestowania.pl
Tylko najwytrwalsi się obdoją...    Nowy Porządek Inwestowania Pl

Poczta Polska Kryptoznaczek Polska w kosmosie

By nowy at 2022-10-19 • 0 kolekcjonuje • 1196 odwiedzeń strony

LINK <---

Co wy na to ?

Sektor kosmiczny jest jednym z wysoko zaawansowanych i innowacyjnych obszarów, który ma coraz większe znaczenie dla gospodarki krajowej oraz międzynarodowej. Spółki w nim działające od kilku lat bardzo dynamicznie się rozwijają. Sektor kosmiczny jest reprezentowany w Polsce przez Polską Agencję Kosmiczną – partnera pierwszego wydania Kryptoznaczka. W emisji przedstawiono wybrane dokonania polskich naukowców w dziedzinie eksploracji Kosmosu.


Pierwsze wydanie kryptoznaczka obejmuje 4 różne kategorie o indywidualnym wzorze. Każdy egzemplarz tradycyjnego znaczka pocztowego powiązany jest z odpowiadającym mu unikalnym tokenem NFT.


Dodatkowa, piąta kategoria, obejmuje znaczki istniejące wyłącznie w formie cyfrowych tokenów NFT.


Dostęp do tokenów NFT odbywa się za pośrednictwem przechowywanego na blockchainie portfela cyfrowego. Cena jednostkowa kryptoznaczka zaczyna się od 18,50 zł.


Polski Kryptoznaczek łączy tradycyjny znaczek pocztowy z cyfrowym tokenem NFT (Non-Fungible Token), który jest unikalnym zapisem (transakcją) na sieci blockchain Polygon. Oznacza to, że Kryptoznaczek jest pełnowartościowym tokenem kryptograficznym, który można odsprzedawać online i który gwarantuje, że własność i historia znaczka są niezaprzeczalnie odwzorowane w sieci blockchain. Z tokenem NFT Kryptoznaczka powiązany jest trwały plik metadanych, umieszczony w rozproszonych zasobach sieciowych IPFS, który zawiera wszystkie informacje o tokenie, niezbędne aby wyświetlić jego cyfrowy obraz (plik graficzny lub multimedialny), rownież umieszczony na zdecentralizowanych serwerach IPFS.


Częścią ekosystemu Polskiego Kryptoznaczka, poza niewymienialnymi tokenami NFT, są również tokeny wymienialne określane mianem "talarów filatelistycznych", które mają na celu tworzenie społeczności polskich (Krypto)filatelistów.


Wymaga zalogowania się

Loading...