nowyporządekinwestowania.pl
Tylko najwytrwalsi się obdoją...    Nowy Porządek Inwestowania Pl

KGHM Przemysł 4.0 i Warren Buffet

By inwestor at 2020-09-10 • 0 kolekcjonuje • 1482 odwiedzeń strony

KGHM Zanam rozpoczął budowę elektrowni fotowoltaicznej opartej na technologii 4.0.

Zgodnie ze strategią Polskiej Miedzi, do 2030 roku, aż połowę zapotrzebowania na energię KGHM Polska Miedź pokryje z własnych źródeł, w tym z OZE.


https://www.bankier.pl/wiadomosc/KGHM-Zanam-rozpoczal-budowe-elektrowni-fotowoltaicznej-7959145.html


Dodatkowo kilka dni temu w inwestycjach Warrena Buffetta pojawił się polski wątek. Jego wehikuł inwestycyjny Berkshire Hathaway kupił za 6 mld dol. akcje pięciu wielkich japońskich koncernów: Itochu, Marubeni, Mitsubishi, Mitsui i Sumitomo. Ten ostatni jest partnerem polskiego potentata miedziowego KGHM w Kopalnia Sierra Gorda


Kopalnia to wspólne przedsięwzięcie typu joint venture, kontrolowane przez KGHM Polska Miedź SA (polska spółka posiada w nim 55 proc. udziałów).


https://wgospodarce.pl/informacje/84649-japonski-partner-kghm-zainteresowal-buffetta


Technicznie jeśli KGHM pokona obecnie górny kanał Donchiana na 139.70 zł da to sygnał do kontynuacji trendu wzrostowego. Następny przystanek w okolicach 150 zł. Przy rosnących cenach miedzi i spekulacji pod wyniki za kolejny kwartał może czas na powrót króla miedzi na szczyty 190 zł. 


kgh.png

image.png

1 Odpowiedzi | Ostatnia aktualizacja: 2020-09-10
2020-09-10   #1

To bardzo interesujące, ale WB to historia i nie ma co na niego patrzeć w dobie obecnej sytuacji na arenie polityczno rynkowej.

Cieszy jednak fakt, iż polskie spółki zaczynają istnieć na arenie światowej.

Wymaga zalogowania się

Loading...